fbpx
23. 03. 2023 Dnes má svátek Ivona

Muž v Brně okradl starší ženu, když ho chytili, tvrdil, že je to jeho babička

mos-ilu

Foto:

redakce (MOŠ archiv)

S neuvěřitelnou výmluvou se vytasil na brněnské strážníky drzý zloděj. Asi čtyřicetiletý muž obral na brněnských Vinohradech starší ženu o kabelku, když ho pak muži zákona zadrželi, tvrdil, že je to jeho babička. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí městských strážníků Markéta Skřivánková.

Vše se seběhlo velmi rychle, žena šla v pondělí večer domů a náhle se u ní objevil muž, vytrhl ji kabelku a utekl pryč. Po nepříjemném zážitku se ale rychle vzpamatovala a vydala se na nedalekou služebnu městské policie. Tam strážníkům popsala podobu muže a také směr, kudy odběhl.

„Hlídky po něm okamžitě začaly pátrat a jedna z nich si už po několika minutách všimla muže odpovídajícího popisu u supermarketu. Společně se svojí známou se skláněl právě nad takovou dámskou kabelkou, kterou žena postrádala,“ popsala Skřivánková.

Dvojice chtěla před strážníky rychle odejít, ale to se jim nepodařilo, navíc nechali tašku ležet nevšímavě na zemi.  „Jednačtyřicetiletý muž hlídce tvrdil, že kabelku tam zapomněli. Na dotaz hlídky, proč jsou v tašce věci okradené ženy, uvedl, že je to jeho babička, přestože byla jen o šestnáct let starší. U sebe už měl její peněženku, platební kartu, klíče od domu, deštník a telefon za zhruba tři tisíce korun. Muž po pokusu o útěk skončil v poutech a případ si s podezřením na spáchání trestného činu převzali republikoví policisté,“ uzavřela Skřivánková.

 

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT