Muž v Brně skoro ubodal přítelkyni, je obviněn z pokusu o vraždu

  • Foto

    redakce (archiv)

Partnerská hádka byla málem příčinou vraždy. Třiapadesátiletý muž podle policie pobodal přítelkyni, je obviněn z pokusu o vraždu a soud ho dnes poslal do vazby. Novináře o tom informoval policejní mluvčí David Chaloupka.

„Muž svou padesátiletou přítelkyni pobodal a pořezal v oblasti hrudníku a krku. Agresor při útoku ženu vážně zranil, bez včasné pomoci mohla během několika minut zemřít,“ popsal Chaloupka.

Muž, po napadení z místa utekl a policisté po něm začali bezprostředně pátrat. Naštěstí pomohla hlídka brněnských strážníků, podle dodaného popisu na muže narazila o pár bloků dále a podařilo se ji ho zadržet. "Pokoušel se ukrýt v křoví v centru města a před blížícím se služebním vozidlem strážníků vyběhl a dal se na útěk. Jeden ze strážníků muži nadjel služebním vozidlem a druhý ho rychle dostihl. Protože se mělo jednat o nebezpečného a potenciálně ozbrojeného pachatele, přiměli ho lehnout si na zem a dát ruce za hlavu," popsala mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.  Agresor je nyní ve vazbě, v případě odsouzení muži hrozí až 18 let vězení.