Muž v Brně ukradl autobus, policistům se doznal v doprovodu maminky

  • Foto

    PČR

Jednadvacetiletý muž bez řidičského průkazu v Brně ukradl autobus, se kterým se srazil s osobním vozem. Od nehody ujel. Na policejní služebnu se přišel doznat až v doprovodu maminky, uvedl dnes policejní mluvčí Petr Vala. Mladému muži hrozí až pětileté vězení.

Muž se zaparkovaného bílého autobusu značky Karosa zmocnil v Brně v neděli brzy ráno, vydal se s ním přes Ostopovice až do Uherského Brodu. Tam v odcizeném kolosu přenocoval. "Druhý den ráno mu ale další vyjížďku překazila jeho nepozornost. U Hodějic na Vyškovsku totiž při odbočování přehlédl automobil, se kterým se tvrdě střetl. Jenomže ani zraněný cizinec ve voze nepřivedl mladíka k rozumu a od vážné nehody zbaběle ujel," uvedl mluvčí.

Cestou ještě navíc na nedalekém železničním přejezdu poničil přejezdové zabezpečovací zařízení, aby následně poškozený autobus odstavil a z místa utekl. Na služebnu se nakonec přišel doznat až v doprovodu matky.

"Tam překvapení policisté zjistili, že se nejedná o jeho první podobný problém. Mladík, který nikdy nevlastnil řidičský průkaz, se totiž během několika let zmocnil již několika autobusů, a má soudem vyslovené dva platné zákazy řízení," uvedl mluvčí.

Muže policisté viní z několika trestných činů, jde o neoprávněné užívání cizí věci, neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, ublížení na zdraví z nedbalosti, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti. V případě uznáni vinny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Nyní je v policejní cele, čeká na rozhodnutí o vazbě.

V souvislosti s případem vyškovští dopravní policisté prošetřují i to, zda mladík během své jízdy neohrozil další lidi. Všichni, kteří se jeho jízdou cítili být ohroženi, či dokonce viděli dopravní nehodu, se mají neprodleně přihlásit na tísňovou linku policie 158.

Policisté také potřebují nutně mluvit s důležitým svědkem, který společně s obviněným cestoval v autobuse. Mohl by svědeckou výpovědí klíčovým způsobem přispět k objasnění případu.

Fotogalerie: