Muž v Brně zapálil dva karavany a v Kuřimi autobus, skončil ve vazbě

  • Foto

    PČR

Dvaačtyřicetiletý muž podle policie zapálil v Brně dva karavany a v Kuřimi na Brněnsku autobus. Škoda je asi tři miliony korun. Muž skončil ve vazbě.

Muž podle policie sérii požárů odstartoval na začátku srpna v brněnském Bystrci, kde zapálil zaparkovaný obytný vůz Fiat. Oheň pak poničil i další tři zaparkovaná auta. "Svůj skutek omlouval experimentem s covidovou desinfekcí," uvedl mluvčí. Škoda se vyšplhala na více než 1,5 milionu korun.

O několik dnů později si údajně opilý a v reakci na hádku s kamarádkou vybil podle policie zlost na karavanu zaparkovaném v Masné ulici. "Vedle kompletně shořelého obytného přívěsu byly žárem poškozeny v blízkosti zaparkované tři automobily a fasáda nedalekého domu. Škoda je opět velmi vysoká, výrazně přes půl milionu korun," uvedl mluvčí.

Třetí požár, při němž žháře zachytily kamery městského bezpečnostního systému, založil muž v Kuřimi. Údajně zaspal v autobuse a na konečné zastávce u tamního nádraží podrážděně reagoval na nemožnost rychlého návratu zpět do Brna. Na zapáleném autobuse vznikla škoda za skoro milion korun.

"Právě záběry z kamer pomohly muže, kterému už byli kriminalisté na stopě, usvědčit. Pachatel, který byl v minulosti mimo jiné i pro žhářství trestaný, je stíhaný vazebně. Policisté navíc zjišťují, zda nehraje podstatnou roli i v dalších vyšetřovaných případech," uvedl mluvčí.

Zdroj: 
čtk