Muž v brněnském bytě zadržoval dvě ženy i s dětmi, vyhrožoval jejich zabitím
Foto:
PČR
Sedmatřicetiletý muž zadržoval v bytě jeho majitelku a matku se dvěma dětmi, vyhrožoval jim, že je zabije. Vše se odehrálo dnes dopoledne v bytě na Václavské ulici v Brně. Na místo musela vyrazit zásahová jednotka, informoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.
„Rozrušený násilník, který sám telefonicky policistům oznámil svůj zámysl, vyhrožoval dokonce zabitím rukojmí. Stanovil si také podmínku. Požadoval příjezd televizního štábu a rozhovor s redaktorem,“ uvedl Malášek.
Ten dále popsal, že muž, který několikrát volal na tísňovou linku, nakonec začal komunikovat s vyjednávačem. Výsledkem více než devadesátiminutového poměrně emotivního vyjednávání bylo propuštění šestiletého chlapce a o tři roky mladší holčičky.
Podle Maláška, ale bylo další vyjednávání na bodu mrazu, proto musela zásahová jednotka vstoupit do domu násilím.
„Rozrušeného muže, který podobným způsobem na začátku roku vyhrožoval v Přerově, za pomoci paralyzéru zklidnili a zajistili. Při zásahu, který byl ze vzduchu podpořen policejním vrtulníkem, nebyl vyděrač ani jeho rukojmí zraněni,“ doplnil Malášek.
Zatím není jisté, jestli šlo o partnerské neshody a v jakém vztahu vzájemně všichni jsou, případ dále vyšetřuje policie.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Zájemci mohou požádat o grant na péči o nově vysaz…
- Opravy silnice v brněnské Kníničské ulici jdou do …
- Moravské muzeum získalo darem notový list popsaný …
- V Bystrci má do 10 let stát nová základna záchraná…
- Kometa se může vrátit do čele hokejové extraligy, …
- Vjezd jednokolek do historického centra Brna bude …
- Umělá inteligence pomůže vědcům s včasnou detekcí …
- Slovák, který v Brně shodil z hradeb německého tur…
- V Česku už déle než měsíc není půdní sucho, sleduj…
- V Brně začne festival Ekofilm, soutěžit na něm bud…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.