Muž z Alžírska se chtěl přes naše území dostat pod návěsem kamionu, není to ojedinělý případ

Jen během jednoho týdne řešili policisté dalších deset migrantů, všichni pocházeli z Afriky.

  • Foto

    PČR

Jihomoravští cizinečtí policisté se rozhodně nenudí. Je to jako přes kopírák, jen za poslední týden zahájili správní řízení o správním vyhoštění s deseti osobami. Všichni pocházeli z Afriky, konkrétně z Maroka, Alžírska a Libye.

„Muž z Alžírska přicestoval na naše území na podvozku pod návěsem kamionu z Itálie a mířil do Německa. Jeho putování ukončila hlídka z dálničního oddělení v Chrlicích v odstavném pruhu na 207. kilometru. Promrzlý muž byl šťastný, že si ho někdo všiml a jeho pouť skončila,“ popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Zadržený muž uvedl, že přijel na čerpací stanici na návěsu v místě určeném pro rezervní kolo. Na dvojici Maročanů zase upozornila obsluha čerpací stanice na dálnici D1 v Brně. Ti uvedli, že cestují z Rumunska a chtěli se dostat do Itálie. Další dvojice se zase pohybovala po komunikaci u Lanžhota. Na podezřelé upozornil policejní hlídku bratr jednoho z policistů. A měl správný odhad. Kam a odkud měla namířeno tato dvojice, se dosud nepodařilo hodnověrně zjistit.

„Cizinečtí policisté v poslední době zintenzivnili kontroly jak na dálnicích, tak i jiných komunikacích. Kontrolují také mezinárodní vlaky směřující na naše územní z Maďarska a Rakouska,“ uzavřel Šváb.