Muž z Brna si přes internet objednal kokain

Pětatřicetiletý muž z Brna si přes internet objednal kokain, který mu dealeři skutečně poslali. Zajistili jej však celníci. 

  • Foto

    ilustrační

Případem se zabývá policie, postoupili jim ho němečtí kolegové. V tiskové zprávě na policejním webu to v pátek uvedl mluvčí David Chaloupka.

Muž si drogy podle policie objednal na jaře loňského roku na internetu, kde narazil na stránky s nabídkou prodeje drog. "Ze zvědavosti, podobně jak na běžném internetovém obchodě, vyplnil objednávku na jeden gram kokainu, zadal svoji brněnskou adresu a odeslal platbu," uvedl mluvčí.

Dealeři zásilku opravdu odeslali, při cestě ji však během kontroly odhalili němečtí celníci. Podle adresáta zásilky následně celý případ předali do České republiky. "Mladému muži tak místo pošťáka na dveře zaklepali kriminalisté. Těmto se k objednávce drog přiznal," uvedl mluvčí.

Muž policistům při výslechu sdělil, že byl sám překvapen, že mu drogy dealeři odeslali. Vše bral podle jeho vyjádření jako pokus a neuvědomoval si trestní rovinu svého konání. "Policisté případ ukončili návrhem na podmínečné zastavení trestního stíhání. Pokud muž vyhoví všem podmínkám, trestu se může vyhnout," řekl ČTK Chaloupka.

Zdroj: 
čtk