Na brněnském výstavišti dnes začal festival zábavy Life!

Sport, počítačové hry, tanec, setkání s youtubery, a to vše až do neděle.

  • Foto

    redakce (MOŠ)

Na brněnském výstavišti dnes začal festival zábavy Life! Návštěvníkům nabízíe různé druhy zábavy, jako je sport, počítačové hry, tanec, setkání s youtubery a v sobotu večer velká párty. Festival končí v neděli.

Součástí festivalu je několik dílčích akcí. Příchozí se mohou těšit na současné i bývalé slavné sportovce, ale i na hvězdy showbyznysu. Každý rok se pokouší účastníci tanečního festivalu překonat rekord v počtu tančících v jednu chvíli na jednom místě. Loni byl ustanoven rekord na 2052 lidech. V sobotu od 15:00 budou s účastníky tančit Ondřej Sokol, Andrea Verešová a Roman Šebrle. Pro aktivní tanečníky je určena stovka workshopů pod vedením špičkových umělců z Česka i zahraničí.

Sport si budou moc lidé zkusit aktivně i pasivně. Pro děti je určena řada sportovišť, povedou je například Pavel Horváth, Tomáš Verner, Antonín Panenka, Kateřina Baďurová či Jakub Kornfeil. Uskuteční se také čtyři hromadné běhy.

V pavilonu B budou přichystané herní počítače pro více než 100 hráčů naráz. Připravené budou také brýle pro virtuální realitu. Uskuteční se i finále mistrovství republiky v počítačových a mobilních hrách.

Velmi oblíbené je setkání s youtubery, které se koná pouze v sobotu. Každý fanoušek si už při nákupu vstupenky vybere, se kterým youtuberem se chce sejít v užší skupince. V programu jsou i společné části, na nichž se sejdou všichni přítomní youtubeři. Párty pro 3000 lidí se koná od 20:00.

Výstaviště je každý den otevřené od 9:00. Vstupenku na jeden den lze koupit buď přes internet za 180 korun, nebo na místě za 200 korun. Na youtubery je potřeba koupit vstupenku zvlášť.