Festival začne v pátek, pořadatelé informovali o novinkách z programu a také o podpoře slovenské prezidentky Zuzany Čaputové.

Česká mše vánoční v pasáži Alfa se v minulých letech stala jednou z novodobých brněnských vánočních tradic, kterou však přerušila pandemie koronaviru. Neobvyklé letní provedení vánoční mše je tak náhradou za běžný termín. Skladba zazní v plné síle se sólisty, sborem i hudebníky, kteří budou vystupovat na festivalu se svými kapelami.

Dalším neobvyklým bodem programu je velká svatba. V původním dějišti festivalu v Trutnově nebylo možné oddávat, v Brně se vše podařilo zorganizovat. Bude to velká moravsko-undergroundová veselka, uskuteční se na hlavním pódiu a bude mít církevní charakter, informovali pořadatelé.

Festivalu, který v minulosti pravidelně navštěvoval Václav Havel titulovaný jako náčelník, popřála úspěšný průběh slovenská prezidentka Čaputová. „S odchodem náčelníka jsme již žádného českého prezidenta na festival nezvali. Nebyl důvod. Je to poprvé po deseti letech, kdy jsme oslovili hlavu některého státu. V tomto případě paní prezidentku ze sousední Slovenské republiky. Také proto, že víme, že náš náčelník si vždy přál v čele státu ženu," uvedl zakladatel festivalu Martin Věchet.

Festival začíná v pátek, brány se otevřou v poledne. Lístky jsou stále v prodeji. Lidé z obcí postižených červnovým tornádem a děti mají vstup zdarma. Vystoupí asi 50 kapel různých žánrů, třeba Pražský výběr, J.A.R., Visací zámek, Vltava, ale také Ondřej Havelka a Melody Makers nebo cimbálovka a romské kapely.