Na jižní Moravě bylo v neděli překonáno sedm teplotních rekordů, které byly s jedinou výjimkou z roku 1991. Nejteplejší rekord je z Brna-Žabovřesk, kde bylo 34,3 stupně, což je o půl stupně více než před 32 lety. ČTK to napsal Mojmír Martan z jihomoravské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

I na druhé brněnské stanici v Tuřanech padl rekord, v neděli zde bylo 33,5 stupně, v roce 1991 to bylo 32,3. Přes 33 stupňů bylo také v Troubsku na Brněnsku, 33,9 stupně, ve Strážnici na Hodonínsku a v Kuchařovicích na Znojemsku bylo 33,7 stupně. V Pohořelicích na Brněnsku byl překonán rekord teplotou 32,8 stupně o jednu desetinu. Rekord z roku 2002 byl překonán v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku, kde bylo 32,1 stupně.

Horké počasí bude panovat i nadále, dnes by mělo být na jižní Moravě ještě tepleji než v neděli. Pro většinu jižní Moravy platí varování meteorologů před vysokými teplotami, které se mohou pohybovat okolo 35 stupňů. I další dny by měly být na jižní Moravě tropické, tedy s teplotami přes 30 stupňů.