Na jižní Moravě klesl v nemocnicích počet pacientů s covidem, je jich 318

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

V nemocnicích v Jihomoravském kraji klesl za víkend počet pacientů s covidem. K dnešku je jich 318, řekla mluvčí kraje Alena Knotková. V pátek bylo v nemocnicích 366 nakažených. Na jednotkách intenzivní péče je 70 pacientů, umělou plicní ventilaci potřebuje 24 lidí.

Počet pacientů v nemocnicích dlouhodobě klesá, ještě v listopadu a prosinci se jejich počet pohyboval kolem 900. Nejvíce pacientů je ve Fakultní nemocnici Brno. Její mluvčí Veronika Plachá ČTK řekla, že 44 pacientů je na standardních odděleních, dalších 19 na jednotkách intenzivní péče a z toho je sedm na umělé plicní ventilaci. Podle Plaché většina není očkovaná.

Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně je podle mluvčí Dany Lipovské 28 pacientů s covidem. Z toho je šest na anesteziologicko resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci a dva také na přístroji ECMO pro mimotělní oběh. Všichni jsou ve vážném stavu. Osm pacientů je na JIP a zbytek na standardních lůžkách. Ve znojemské nemocnici je podle mluvčí Petry Veselé 16 pacientů, většinou jsou to neočkovaní lidé.

Zdroj: 
čtk