Park pod hvězdami – takový název dostal nový zelený prostor na Kraví hoře, který vznikl nad brněnským Gymnáziem Matyáše Lercha, v místě zanedbaného prostranství po zrušených zahrádkách. Kromě nové výsadby je tu i dětské hřiště a dřevěný mobiliář, v tiskové zprávě o tom informoval mluvčí radnice Brno-střed Michal Šťastný.

„Při rekonstrukci byla vysázena nová zeleň, a navíc zůstala zachována i ta stávající z bývalých zahrádek, včetně stromů či cenných rostlin v obvodové části parku. Stavební práce zahrnovaly rovněž vybudování pobytových teras pro odpočinek nebo dětského hřiště, které v této vyhledávané lokalitě dlouhodobě chybělo,“ uvedla místostarostka městské části Brno-střed Ludmila Oulehlová (ANO).

S budováním dalšího brněnského parku se začalo loni v létě

S prací v severní části Kraví hory pokračovali po celý podzim, kdy stavbu dokončili. Po uchycení rostlin nyní veřejné prostranství, z nějž je působivý výhled na lom Hády, předali do užívání veřejnosti.

„Nový park je dalším krokem k proměně celé Kraví hory ve veřejný park a zelenou oázu pro relaxaci obyvatel. Navazujeme tak na park Kadetka, který jsme realizovali již v roce 2021 na úpatí Kraví hory v místě bývalé zchátralé vojenské jídelny,“ doplnil starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl (ODS).

Plán na výstavbu nového parku nad gymnáziem vznikl před třemi lety. Projekt tehdy usiloval o přízeň veřejnosti v participativním rozpočtu města Brna Dáme na vás. Nápad autora Jiřího Kohoutka ale těsně neuspěl. Přesto se ho nakonec podařilo uskutečnit.