Okružní křižovatku v brněnské městské části Slatina čeká v následujících týdnech přestavba a rozšíření. Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje předala stavbu zhotoviteli, ve vypsané veřejné soutěži nejnižší cenu – 46 milionů korun, včetně DPH, podala společnost M – SILNICE.

Přestavba na novou křižovatku silnic II/430 a III/15283 v brněnské Slatině přinese zvýšení kapacity a plynulosti silničního provozu na samém okraji městské části. Vzhledem k okolním stavbám je uzavírka této stavby možná pouze v termínu od července do konce tohoto roku. Do začátku letních prázdnin tak budou probíhat pouze přípravné práce, které nevyžadují úplnou uzavírku. Dojde tak například k realizaci provizorní komunikace a na řadě budou i přeložky inženýrských sítí mimo vozovku,“ uvedl ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák s tím, že křižovatka bude znovu částečně zprůjezdněna koncem letošního roku.

Výstavba okružní křižovatky bude od července probíhat za úplné uzavírky, pouze veřejné dopravě bude umožněn průjezd přes stavbu

Pro dopravu směr Brno – Vyškov a naopak, bude ze silnice II/430 na ulici Holzovu s propojením na Ostravskou (silnice I/50) vybudována provizorní komunikace. „Úplné dokončení stavby, včetně odstranění provizorní komunikace chceme stihnout do konce června příštího roku,“ uzavřel Hanák.