Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje pravidelně kontroluje technický stav mostů, které má ve své správě. Před několika dny došlo i na běžnou prohlídku mostu číslo evidenční 152-052, který vede přes dálnici D2, technik zde zaznamenal trhliny v sanaci krajových nosníků mostu. Provoz zde bude muset být od zítřka omezen, uvedli dnes silničáři v tiskové zprávě.

„Na základě tohoto zjištění jsme bezodkladně objednali mimořádnou prohlídku mostu, při které byl zjištěn špatný stav předpínací výztuže jednoho z krajových nosníků mostu, stav byl vyhodnocen jako havarijní. Most musíme opravit a v daném místě co nejdříve omezit provoz, což bude platit již od zítřka (31.5.2024) ,“ uvedl ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Konkrétně se jedná o pravou stranu mostu, tedy odbočující pruh ve směru na Chrlice

Možnost odbočení do této městské části bude zachována za mostem. „Není to pro nikoho dobrá zpráva, ani pro nás, ani pro řidiče. Následovat bude ještě přesná diagnostika rozsahu tohoto poškození, jen odhaduji, že omezení provozu bude na mostě do doby ukončení sanace mostu, minimálně do podzimu tohoto roku,“ uzavřel Hanák.