A protože divadelní a hudební přehlídka letos dosáhne plnoletosti, rozhodli se ho pořadatelé z Turistického informačního centra (TIC) Brno prodloužit na celý týden. Od 14. až do 21. srpna tak diváci v Brně pod širým nebem uvidí a zažijí zdarma více jak 25 divadelních představení a koncertů.

„Festival byl několik let těsně propojen s Maratonem hudby Brno. Letos však tam, kde jeden skončí, druhý teprve začne. Nabízíme tak pestrý program živého umění ve městě, ale zároveň se snažíme nezahltit návštěvníky a místní pouze po jeden nabitý víkend,” vysvětlila v tiskové zprávě ředitelka TIC Brno Jana Janulíková.

Propojením obou festivalů podle ní bude nedělní vystoupení nového cirkusu s názvem Nautilus, které diváky přenese do světa vědecko-fantastické literatury. Dobrodružná groteska inspirovaná tvorbou Julese Verna vtáhne milovníky divadla do hlubin moří 14. srpna ve 21.00 na náměstí Svobody.

V podvečer od 15. do 18. srpna mohou lidé v centru Brna pod krokodýlem nebo u Jošta potkat malá divadelní představení, ať již pohádky na přání od Matěje Záhoříka, environmentální pohádku Erreka Maki či čarovné příběhy inspirované životem a básněmi španělské básnířky Glorie Fuertes, obojí v podání divadla Mikro-teatra.

Hlavní program pak čeká návštěvníky o víkendu od 19. do 21. srpna. „Loni se nám jako hlavní pódium osvědčil Björnsonův sad, který je oázou klidu na okraji nejužšího centra. Od pátku do neděle si zde můžete užít představení a koncerty, které pobaví děti i dospělé. Osobně se těším na koncert romských rytmů kapely Bachtale Apsa, se kterými vystoupí herečka a zpěvačka Bára Hrzánová,“ upřesnila Janulíková.

Rodiny s dětmi mohou zhlédnout několik pohádek a příběhů, například ten o městě stromů Stromocity, vyprávění o tyranosaurech a stegomyších s názvem Dinosauří pohádka nebo pohádkový kabaret s lidovými písničkami O Krahulíčkovi. Večery pak rozvíří hudební stand up a koncerty kapel.

Bohatý program v Björnsonově sadu doplní v pátek a sobotu odpoledne pódium na Alžbětinské scéně Divadla Husa na provázku. Diváci se tak mohou těšit  na koncerty, sety diskžokejů, storytelling i další pohádky.