Vstupenku na divadelní představení Vinnetou v sezoně 2022 lze pro své nejbližší pořídit i s dopisem od zálesáka Sama Hawkense. Role slavného Apače, kterého v nejslavnějším filmovém zpracování hrál francouzský herec Pierre Brice, se v Boskovicích ujal trikový jezdec a znalec koní Michal Bednář.

„Příběh o přátelství náčelníka Apačů a Old Shatterhanda jistě dobře znáš, ale vidět jej naživo, to je úplně jiný kafe,“ píše se například v dopisu.

Slovutný zálesák, jehož v sérii Reinlových filmů ztvárnil německý herec Ralf Wolter a ve westernovém městečku ho hraje herec brněnského Národního divadla Martin Veselý, v něm také připomíná, že je učitelem Vinnetouova pokrevního bílého bratra Old Shatterhanda.

Obdarovaného vstupenkou zve list do známé westernové arény s tím, že z něj udělá zálesáka, a to bez ohledu na to, zda mu je mu teprve pět nebo již 95 let. 

Provozovatelé městečka v Boskovicích tak tímto neobvyklým způsobem spustilo předprodej lístků na nadcházející sezónu 2022 stejně jako mnohá další turistická zařízení na jihu.

Koupí vstupenky lze podpořit oblíbený turistický cíl. Ty prožívají s ohledem na bezpečnostní protiepidemická opatření kvůli koronaviru složité období.

„Ke vstupenkám přidáváme dopis od Sama, v němž obdarované vstupenkou vyzýváme, aby do jara nezaháleli, vrátili se do dětství, přečetli si knížky Karla Maye a podívali se na některý z jedenácti filmových příběhů o náčelníku Vinnetouovi,“ informoval zpravodajský portál BRŇAN šerif westernového městečka Luboš Jerry Procházka.

A upřesnil, že o vstupenky na Vinnetoua je již nyní v předprodeji velký zájem. Do Boskovic za ním přijíždějí jeho fanoušci z Česka i Slovenska.

Představení v unikátním přírodním amfiteátru městečka mělo premiéru v roce 2020. Tehdy jeho tvůrci, přestože do něj angažovali i herce z Národního divadla Brno a nejlepší evropské trikové jezdce na koních a kaskadéry, netušili, zda nepůjde o divácký propadák.

Netajili se obavou z toho, zda se již slavná románová dvojice Vinnetou a Old Shatterhand nepřežila a nepřeválcovali je moderní filmoví superhrdinové.

„Naštěstí má velký náčelník Apačů stále tolik příznivců, až nás to překvapilo,“ dodal šerif. Informace o vstupenkách jsou na sociálních sítích westernového městečka.