Kriminalisté navíc zjišťují, zda podobným způsobem nezaútočil vícekrát. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Bohumil Malášek. Nyní je muž v policejní cele. V nejbližší době soud rozhodne o vzetí do vazby.

Poprvé osmadvacetiletý násilník zaútočil podle policie na začátku června. "To na lesní cestě napadl třiadvacetiletou ženu, která zastavila v místech zvaných Kočičí žleb nad rakoveckou zátokou, aby se v mobilní aplikaci ujistila o správnosti své cesty. Muž vyskočil z křoví, cyklistku ohrožoval elektrickým paralyzérem a vyzýval ji, ať především nekřičí," uvedl mluvčí.

Muž měl v druhé ruce připravenou ruličku z kobercové pásky. Žena naštěstí utekla. Na místě nechala svoje kolo a batoh s osobními věcmi a peněženkou.

"Ve stejných místech zaútočil v pondělí odpoledne. To se opět, pravděpodobně s airsoftovu pistolí v ruce, postavil šestadvacetileté ženě do cesty. Začal ji osahávat na hrudníku a vyhrožovat výstřelem. Pak si začal stahovat kraťasy, O stejné se snažil i u napadené," uvedl mluvčí.

Ženě křičící o pomoc se podařilo vysmeknout a utéct. Násilník ji sice pronásledoval, ale po fingované snaze o telefonát na policii se zastavil a posléze zmizel.

"Kriminalistům se podařilo v průběhu vyšetřování získat videozáznamy, na nichž se pohybuje podezřelý muž. Jejich zveřejnění přineslo důležité poznatky využitelné ke ztotožnění násilníka. Následně kriminalisté muže zadrželi," uvedl mluvčí.

Muž se po předložení důkazů k útokům v oblasti Brněnské přehrady přiznal. Vydal také při prvním přepadení odcizené věci a airsoftovou pistoli, kterou ženy ohrožoval. Policisté zjistili, že muž byl před několika lety potrestán za násilnou trestnou činnost a měl uloženo sexuologické léčení.