fbpx
22. 03. 2023 Dnes má svátek Leona

Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje byl vyhlášen opět lezec Adam Ondra

Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok byl ve středu 27. března 2019 v Brně vyhlášen sportovní lezec Adam Ondra. Obhájil tak své vítězství v této anketě z předchozích dvou let.
maxresdefault

V úvodu slavnostního večera hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek poděkoval všem úspěšným sportovcům za jejich výkony v loňském roce.

„Gratuluji všem našim oceněným sportovcům, zejména pak Adamovi Ondrovi, který letos vlastně dosáhl řečeno hokejovou hantýrkou „hattrick“. Moje velké poděkování patří samozřejmě také trenérům, představitelům klubů i rodinám sportovců. Je mi také velkou ctí, že jsem dnes mohl uvést do síně slávy jihomoravského sportu osobnosti, jako jsou lyžař Jaroslav Bogdálek a sportovní gymnasté manželé Růžičkovi,“ uvedl hejtman Šimek.

Vyhlášení nejlepších sportovců Jihomoravského kraje za rok 2018 se uskutečnilo v Rotundě pavilonu A na brněnském výstavišti. Nominace kromě návrhů široké odborné veřejnosti vycházely také z vyhlašování Sportovců roku v jednotlivých okresech kraje. Oceněné sportovce v jednotlivých kategoriích vybrala na základě elektronického hlasování komise složená z expertů ze sportovního prostředí a zástupců médií. Kritériem byl výkon dosažený v roce 2018 a příslušnost ke klubu registrovanému v Jihomoravském kraji. Ceny kromě hejtmana předávali členové Rady Jihomoravského kraje či zástupci partnerů akce.

Výsledky v jednotlivých kategoriích ankety:

1. Hlavní kategorie – Sportovec Jihomoravského kraje za rok 2018 – sportovní lezec Adam Ondra
2. Sportovní talent Jihomoravského kraje za rok 2018 – dráhový cyklista Jakub Šťastný
3. Sportovec s handicapem – cyklista Ivo Koblasa
4. Sportovní kolektiv – seniorský tým – HC Kometa Brno
5. Mládežnický kolektiv – juniorky AK Olymp Brno – atletika
6. Sportovní akce roku 2018 – Grand Prix ČR silničních motocyklů
7. Trenér – Josef Nalezený (plavání, SKP Kometa Brno), Josef Sečkář – in memoriam (atletika, AK Olymp Brno), Stanislav Vyzina (sportovní gymnastika, Sokol Brno I).
8. Sportovec – sympaťák (cena veřejnosti) – cena Deníku Rovnost – dráhový cyklista Tomáš Bábek

Do Síně slávy jihomoravského sportu vstoupili:

Jaroslav Bogdálek (lyžování), Zdeněk Růžička (sportovní gymnastika), Matylda Růžičková – Šínová (sportovní gymnastika).

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT