Nemocnice u sv. Anny otevřela druhé odběrové místo pro testování COVID-19

Kapacita testování se tím zvýší na 250 lidí denně.

  • Foto

    redakce (MOŠ)

Nemocnice u sv. Anny dne sráno otevřela v areálu nemocnice druhé odběrové místo pro testování onemocnění COVID-19. „Snažíme se otestovat co nejvíce lidí, ale naše kapacita je samozřejmě omezená, zejména ta personální. Takže jsem rád, že se nám povedlo sehnat zdravotníky a mohli jsme testování rozšířit. Pokud bude ze strany veřejnosti velký zájem, zvažujeme otevření dalšího místa,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Vlastimil Vajdák.

Nová odběrová místnost je prakticky na stejném místě jako ta stará, jedná se jen o další ambulanci. Zájemci o testování tedy mohou přijít do budovy C vchodem z Leitnerovy ulice. „Testujeme pouze objednané zájemce. A to jak pacienty indikované praktickým lékařem, tak samoplátce,“ dodala náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Jana Zvěřinová.

Nové odběrové místo bude zatím fungovat ve všedních dnech v čase 7:00 – 15:00 hodin (dosavadní je otevřeno v čase 7:00-18:30). Nemocnice bude díky navýšení kapacity testovat až 250 lidí denně – kromě objednané veřejnosti také hospitalizované pacienty a vybrané zaměstnance. Podle aktuálních informací z objednávkového systému je nyní čekací doba v průměru 2-3 dny. Momentálně se dá objednat na středu.

Testují i další nemocnice. Testy jsou možné i ve Fakultní nemocnici Brno nebo v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně v Polní ulici. „Naše odběrové místo je jak pro pěší, tak motorizované. Vstup a vjezd pro zájemce o test, je možný pouze zadní vrátnicí nemocnice z ulice Polní,“ uvedl vedoucí kanceláře ředitele nemocnice Jakub Johaník. I v této nemocnici je trasa k odběrovému místu značena, pro testované platí zákaz vcházet do nemocnice hlavním vchodem. „Zájemce se musí předem rezervovat, návod lze najít na našem webu, bez rezervace nemůže být příchozí testován,“ doplnil Johaník.

Fakultní nemocnice Brno dává možnost nechat se otestovat z auta, na dalším místě i pěším a má také autobus, který bude až do jara jezdit po kraji a odebírat lidem vzorky. Začátkem října zahájil autobus odběry na brněnském výstavišti, na další místa bude jezdit podle potřeby. Odběry dělají i krajské nemocnice ve Znojmě, Břeclavi, Hodoníně, Ivančicích, Tišnově, Vyškově, ale také městské nemocnice v Blansku nebo v Boskovicích.