Stacionář vznikl v prostorách I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU. „Stacionář je primárně určen pacientům s nemocí COVID-19 v časném stadiu, kteří splňují kritéria pro podání protilátkových léků, tedy bamlanivimabu a regeneronu,“ uvedl primář kliniky Michal Rezek.

Pacient podle něj lék dostane přímo ve stacionáři v infuzi, po vykapání infuze bude ještě hodinu pod dohledem zdravotníků a odejde zhruba po dvou hodinách. „Pokud bude pacient vhodný pro léčbu ivermectinem, ošetřující lékař zváží i tuto možnost podání,“ doplnil Rezek.

Pacient, který se po absolvování testu dozví, že je covid pozitivní, by měl kontaktovat svého praktického lékaře a probrat s ním, zda splňuje indikační kritéria pro léčbu ve stacionáři. „V kladném případě pak zavolá na telefonní číslo 705 682 166, kde si domluví již konkrétní návštěvu. S sebou kromě kartičky zdravotní pojišťovny bude potřebovat také oficiální potvrzení o pozitivitě,“ popsala Lipovská.

 Stacionář pro ambulantní léčbu nemoci COVID-19 funguje každý všední den v čase 10 – 14 hodin, a to přímo ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně, v budově B1 (vchod naproti bufetu), ve 3. patře.