Novým ředitelem Nemocnice Kyjov se od července stane personálně-právní náměstek Lubomír Wenzl. Rozhodla o tom rada Jihomoravského kraje jako zřizovatel nemocnice. Wenzl vzešel z výběrového řízení a nahradí Danuši Křivákovou, kterou kraj z funkce ředitelky odvolal koncem loňského roku. Nové vedení dostane i Nemocnice Hodonín, jejímž ředitelem se od července stane její bývalý šéf Antonín Tesařík. Vystřídá Věru Dostálovou, která požádala o uvolnění z funkce.

Tesařík je členem KDU-ČSL a krajským zastupitelem. Mandát ale nemůže s ohledem na funkci ředitele vykonávat, proto se postu zastupitele vzdá. V zastupitelstvu by ho měl nahradit lidovecký poslanec Jiří Mihola. Tesařík byl ředitelem hodonínské nemocnice už v letech 2008-2012 a Dostálová byla jeho nástupkyní.

Dostálová, která je v důchodovém věku, bude podle krajského radního pro zdravotnictví Milana Vojty Vojty v nemocnici působit i po odchodu z ředitelského křesla, bude primářkou hematologie. Tesařík uvedl, že ji osloví i s nabídkou postu náměstkyně pro léčebnou péči.

Křivákovou odvolala z čela kyjovské nemocnice krajská rada loni v prosinci a dočasným vedením pověřila jejího náměstka Petra Svobodu, který nemocnici vedl v minulosti. Ve výběrovém řízení na nového ředitele uspěl Wenzl, který je členem ANO. Loni kandidoval do Sněmovny a zůstal první pod čarou. Zkušenosti má i ze soukromého zdravotnického zařízení Medika, kde byl jednatelem. Do výběrového řízení v Kyjově se přihlásil i Tesařík, kterého ale rada kvůli prokázání plné kvalifikace vybrala pro Hodonín, kde už výběrové řízení nevyhlašovala.