Stále stejný scénář, který se opakuje na celém území republiky. Nejdříve si zloději vytipují oběť, následně ho oberou o doklady a pak už si s lupem doslova dělají „co chtějí.“ A těch neopatrných, kteří při platební kartě nosí jasně vypsaný PIN, je stále hodně.

Policisté z Veselí nad Moravou v těchto dnech vyšetřují případ krádeže peněženky, která byla odcizena z provozovny v obci Hrubá Vrbka. Zatím neznámý pachatel využil nepřítomnosti zaměstnanců a z odložené kabelky odcizil peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí a platební kartou s přiloženým PIN kódem. „S odcizenou platební kartou pak následně muž zachycený na přiložené fotografii provedl neoprávněný výběr z bankomatu ve Veselí nad Moravou ve výši 18tisíc korun,“ uved policejní mluvčí Petr Zámečník.

Policisté nyní po totožnosti muže, který použil odcizenou platební kartu, pátrají. „O spolupráci žádáme i veřejnost. Pokud tohoto muže poznáte, sdělte své poznatky policistům ve Veselí nad Moravou buď osobně na služebně, nebo na telefonu 974 633 520, případně pak na linku 158. Za všechny poznatky děkujeme,“ doplnil Zámečník.