Kaple se nachází v areálu Obchodního domu Klášter na rohu Orlí a Josefské ulice v centru Brna, přičemž vstup byl umožněn branou z Josefské ulice. „Kaple na zahradě bývalého kláštera Řádu svaté Voršily je ojedinělým dokladem raně barokní architektury. Návštěvníci se zde mohou těšit také na doprovodný program,“ uvedlo na svém webu brněnské biskupství.

V brněnské diecézi se do Noci kostelů zapojilo 144 míst s nabídkou více než 520 programů. Ve městě pod Špilberkem mohli návštěvníci zavítat na pětatřicet míst. „Katedrála svatého Petra a Pavla zve k prohlídce nového liturgického prostoru podle návrhu architektů Michala Říčného, Petra Todorova a Magdaleny Říčné. Milovníky historie potěší účast Královské kaple, gotické stavby, která do roku 1908 stála na Dominikánském náměstí,“ sdělila mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová.

Líšeňský kostel svatého Jiljí zase podle webu biskupství zval na program Svatý zvěřinec – vyobrazení světců se zvířaty. V brněnských Kohoutovicích se mohli návštěvníci těšit mimo jiné na venkovní  program Od křížku ke křížku aneb geocaching trochu jinak. 

Brňané mohli po stopách historie chrámů vyjet také na kole. Cyklotrasa Noci kostelů vedla z Černovic do Benediktinského kláštera v Rajhradu u Brna.

Podle brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho proběhla loňská Noc kostelů v tuzemsku za mimořádné situace v atmosféře nejistoty a řady hygienických omezení. Ani letošní rok nezačal v tomto směru příliš optimisticky, proto pořadatelé pro letošní rok počítali vzhledem k aktuální situaci epidemie koronaviru s alternativními scénáři. 

„První verze počítá s tím, že se situace do května vrátí k normálnímu režimu a program Noci kostelů proběhne tak, jak jsme byli v minulých ročnících zvyklí. Podle druhého scénáře se bude Noc kostelů konat za omezených podmínek, při dodržení doporučených hygienických opatření a důraz bude kladen převážně na programovou nabídku v exteriérech,“ uvedl Vojtěch Cikrle na webu biskupství. Pro návštěvníky Noci kostelů tak byla připravená dezinfekce rukou a do svatostánků se mohlo vstoupit jen s ochranou dýchacích cest v podobě roušky nebo respirátoru. „Víme, že je to nepohodlné a  omezující, ale především v uzavřených prostorách je tato ochrana nutná. Jde o akt ohleduplnosti,“ sdělili na webu Noci kostelů pořadatelé, kteří také návštěvníkům kladli na srdce, aby dodržovali  bezpečné rozestupy.