K nehodě na Vyškovsku vyjely profesionální jednotky z Vyškova a Slavkova u Brna. U Komořan havarovalo osobní auto vedle mostní konstrukce. Hasiči z vozu vyprostili řidiče, který však svým zraněním na místě podlehl. Zásah hasičů trval do jedné hodiny.

Delší zásah čekal jednotky na 183. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Dodávka tam čelně havarovala do zadní části návěsu kamionu. Prvotní informace o požáru po dopravní nehodě se nepotvrdila. Operační středisko na místo vyslalo jednotky HZS z Rosic a brněnských stanic BVV a Lískovec.  

Hasiči místo nehody nasvětlili a po vyšetření nehody vyprostili tělo řidiče. Devětačtyřicetiletý řidič dodávky se podel mluvčího policistů Bohuslava Maláška pravděpodobně dostatečně nevěnoval řízení. "Čelně narazil do zadní části návěsu kamionu. Řidič dodávky byl v kabině zaklíněný a lékař záchranné služby oznámil jeho úmrtí," uvedl ttiskový mluvčí HZS JmK Jaroslav Mikoška. 

Hasiči poté následně pomohli s úklidem vozovky. Dálnice byla ve směru na Brno zastavená a policie odkláněla provoz. Poslední hasičská jednotka opustila místo nehody ve 2.18 hodin.