Nočním Brnem zněla střelba. Policisté pálili po ujíždějící dodávce

Až výstřely z policejní pistole ukončily šílenou jízdu dodávky nočními ulicemi Brna. Strážci zákona tam při dramatické honičce pronásledovali zfetovaného šoféra.

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Policisté se rozhodli v noci na čtvrtek zastavit v brněnských Černovicích projíždějící dodávku. „Zprvu to vypadalo jako běžná silniční kontrola, jenomže pervitinem omámený muž za volantem znenadání prudce sešlápl plyn až na podlahu,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala.

Osmadvacetiletý hazardér podle něj nebezpečně projížděl křižovatky na červenou, řítil se bezhlavě jednosměrkami a dokonce najížděl i na chodníky. „Divokou několikaminutovou honičku neukončil ani tvrdý náraz do zaparkované fabie, ale až dvě rány ze služební zbraně,“ popsal policista pronásledování zfetovaného šílence.

Důvody jeho počínání vyšly najevo záhy po ukončení zběsilé jízdy. Kromě pozitivního testu na drogy se totiž ukázalo, že soud řidiči zakázal na tři roky sednout za volant.

„Z nočních ulic proto putoval rovnou do cely, kde ho kriminalisté obvinili z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ dodal Petr Vala. Hazardérovi tak hrozí až tři roky vězení.

Zdroj: 
Brňan (REJ)