Novou část velkého městského okruhu v Brně od Tomkova náměstí po křižovatku s Rokytovou ulicí plánuje Ředitelství silnic a dálnic otevřít 18. srpna, i když průjezdná bude zatím pouze hlavní trasa. Uvedla to v tiskové zprávě mluvčí silničářů Lucie Trubelíková. Od 1. července do té doby však bude uzavřený Husovický tunel a jezdit se bude po Merhautově a Provazníkově ulici jedním pruhem v každém směru.

Už tak složitá dopravní situace se ještě zhorší

V červnu se bude jezdit pouze jedním pruhem v každém směru po Provazníkově ulici mezi Karlovou a Tomkovým náměstím. Už tak složitá situace v této části města bude ještě komplikovanější. Od 2. června bude také neprůjezdná Karlova ulice a bude se místo toho jezdit Valchařskou. Řidiči by tedy měli počítat s dlouhými kolonami, ve kterých budou čekat patrně desítky minut navíc. Dopravní zácpy se pak dají očekávat i na dalších přilehlých trasách.

Kompletně bude nová silniční stavba hotová v prosinci

Silničáři budou pracovat ještě na nájezdových rampách a dalších vedlejších stavebních objektech. Náklady na stavbu činí zhruba 2,5 miliardy korun a zjednoduší cestu ze severní části města na Vinohrady a do Líšně, zároveň by se měla snížit dopravní zátěž ve Svatoplukově ulici. Celému průtahu Židenicemi se však uleví až po dostavbě tunelu pod sídlištěm Vinohrady a po dostavbě jihovýchodní části okruhu, což bude nejdříve v roce 2030, spíše však ještě později.