Do hledání nového generálního ředitele Veletrhů Brno se mají zapojit personální agentury a headhunteři, tedy specialisté, kteří vyhledávají špičkové manažery. Město jako jediný akcionář si od toho slibuje, že se do výběrového řízení přihlásí kvalifikovaní a vhodní uchazeči, řekl mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. Nyní je totiž společnost bez generálního ředitele. Tomáši Moravcovi skončila smlouva 31. března. Předchozí výběrové řízení představenstvo na doporučení komise zrušilo.

Pověřený řízením firmy je zatím finanční ředitel Radek Trčka a v tuto chvíli se připravuje zadání pro vyhlášení nového výběrového řízení. Podmínky bude schvalovat představenstvo na zasedání 27. dubna, doplnil Poňuchálek. Moravec se do předchozího výběrového řízení nepřihlásil. Představenstvo mu totiž neprodloužilo smlouvu, což vnímal jako nedůvěru. Naopak již podruhé projevil zájem vést veletržní společnost bývalý vrcholový manažer a bývalý brněnský primátor za ANO Petr Vokřál, ani on však neuspěl.

O post ředitele naposledy usilovalo 30 zájemců

Moravec vedl firmu poměrně krátce, od prosince 2021, kdy nahradil dlouholetého předchůdce Jiřího Kuliše. Provedl firmu obtížným obdobím po covidových uzávěrách, kdy bylo potřeba znovu nastartovat veletržní i mimoveletržní činnost a přijít s novými projekty, protože některé z těch, které před covidem fungovaly, už se neobnovily.

Moravec v roce 2021 uspěl jako dosavadní obchodní ředitel, v užším výběru zůstal tehdy on a Vokřál

Moravec považuje své přes rok trvající působení ve funkci za úspěšné, firmu restrukturalizoval a výrazně snížil počet zaměstnanců. „Firmu jsem provedl obtížným obdobím, veletrhy se nastartovaly a znovu rozjely. Obchodní plán jsme dokonce překročili a z obchodní činnosti máme za loňský rok tržby 638 milionů korun. Sliboval jsem také rozvoj digitalizace, což se povedlo na Mezinárodním strojírenském veletrhu, který proběhl poměrně úspěšně. Objevily se také nové akce a s ohledem na podmínky rok nedopadl špatně,“ řekl Moravec ještě před ukončením svého působení. Loni hospodařily Veletrhy Brno nakonec s kladným výsledkem, letošek by měl skončit podle předpokladů v plusu desítek milionů korun.