Nový policejní psovod se svým psem slaví první úspěch, zachránili pohřešovaného

  • Foto

    PČR

Kyjovští policisté v minulém týdnu přijali oznámení o podezření, že si mladý muž z Kyjovska mohl sáhnout na život. Obavu o něj projevili rodinní příslušníci, kterým poslal zprávu, že chce ukončit svůj život kvůli dlouhodobějším osobním potížím. Do pátrání po něm se tak zapojili policisté, kteří si přizvali i naši novou posilu – policejního psovoda nováčka s jeho svěřencem BigBoyem.

„V místě bydliště pohřešovaného muže byly nalezeny krevní stopy, které nasvědčovaly, že si skutečně něco udělal. Nikde však nebyl k nalezení. Stopu nakonec zachytil mladý policejní pes, který je také nováčkem ve službě. I přes nepříznivé počasí a noční dobu se nenechal zmást jinými stopami a cíleně se vydal po té správné,“ popsal případ policejní mluvčí Petr Zámečník.

 Cestou našel pes zakrvácený nůž a později i cigaretu, kterou pohřešovaný odhodil. Přibližně po půlkilometrovém pátrání zachytil BigBoy čerstvou stopu a sebevědomě po ní šel. U starého nepoužívaného dřevníku v polích vypátral a označil nalezenou osobu s krvavým zraněním na krku a rukou. Policisté zraněnému muži okamžitě poskytli první pomoc a později předali do péče záchranářů.

„Chtěli bychom tímto vyzvednout výkon nováčka psovoda, který je čerstvě po kurzu začleněn do přímého výkonu a má mladého psa, který teprve nabírá policejní zkušenosti. Jejich první úspěch tak přispěl k záchraně lidského života,“ uzavřel Zámečník.