Zástupcům města se podařilo ve spolupráci s policisty najít řešení a chybějící přechod, po kterém volala řada místních, by měl vzniknout do konce června. Problémem byla dosud zejména šířka vozovky a zákonná pravidla. Vedení města tím řeší množství stížností od obyvatel, které rozladila absence byť jediného přechodu po ukončení dlouhodobé rekonstrukce, jež skončila před měsícem.

Údolní se rekonstruovala od křižovatky s Úvozem až na náměstí Míru. Na kilometr dlouhé ulici jsou nyní pouze dva přechody na horním a dolním konci. "Je to chyba minulého vedení města, které nedostatečně komunikovalo s policií. A jelikož předpisy neumožňují udělat přechod na 11 metrů široké silnici, tak tam není," řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Po zúžení pomocí dopravního značení už bude ulice splňovat předpisy pro zřízení přechodu. "Nyní Brněnské komunikace nachystají projekt, policie jej odsouhlasí a odbor dopravy vydá rozhodnutí," popsala postup Vaňková. Město podle ní musí být u dalších projektů mnohem důslednější, aby se neřešily problémy až po ukončení stavby.