Situaci nebude mít snadnou, neboť po šesti kolech jsou Brňané se sedmi body v tabulce až devátí. Na nejlepší dva týmy soutěže České Budějovice a Ústí nad Labem ztrácí Zbrojovka osm bodů.

„Nejsem věštec. Ale věřím tomu, že postup je stále reálný,“ uvedl na pondělním setkání s novináři nový kouč, který přišel k prvnímu týmu od dorostu.

Třiačtyřicetiletý Šustr začínal s fotbalem v Bystrci. V první lize si připsal 119 startů, všechny v brněnském dresu. Vedení klubu vyměnilo i celý realizační tým. Asistentem bude bývalý ligový obránce Petr Maléř a brankáře povede Michal Doležal.

Impulzem k trenérské změně byla sobotní porážka na hřišti prostějovského nováčka. „Hlavním důvodem tohoto kroku bylo, že výsledky neodpovídaly očekáváním. Od Šustra si slibujeme, že bude pro tým přínosem. Chtěli jsme někoho, kdo prostředí a chod klubu dokonale zná. Nebude se v rozjeté soutěži se vším teprve seznamovat. Je to dlouhodobá volba,“ řekl sportovní manažer Tomáš Požár.

Popřel, že by k výměně kouče vedly špatné vztahy mezi Pivarníkem a hráči. „Tyto spekulace nejsou pravdivé. Cíle neměníme. V první řadě chceme vyhrávat a postoupit. Ale ne na základě sebedestrukčních rozhodnutí. Máme v týmu mladé hráče a talenty. S nimi chceme pracovat a dávat jim prostor,“ dodal Požár.

Šustr ještě příčiny výsledkového poklesu podrobně neanalyzoval. „Jsem ve stadiu, kdy si hráče sám vyzkouším, uvidím, jak budou schopni reagovat v tréninku a v zápasech. Teprve potom budeme řešit, zda potřebujeme posily. Myslím si, že to nebude nutné. Současný kádr je schopný uspět,“ uvedl Šustr.

Nový kouč chce pracovat na stejných principech, které se mu osvědčily u dorostenců. „Chtěl bych, aby kluky fotbal bavil, soupeře přehrávali a byli na hřišti lepším týmem. Když naplní tyto tyto atributy, tak budeme schopni vyhrát,“ řekl Šustr, kterého čeká první prověrka už ve čtvrtek. Brňané v předehrávce sedmého kola druhé ligy nastoupí v Ústí nad Labem.