Prázdninovými výlukami bude dotčena většina tramvajových a hodně autobusových linek v Brně. V regionu stojí za zmínku zahájení velké výluky v Kuřimi a Lipůvce od neděle 1.července. Je proto nutné očekávat možnost velkých zpoždění na trasách Kuřim – Tišnov. Poměrně komplikované cestování čeká i obyvatel blanenských Hořic a Olešné, do Blanska budou muset jezdit oklikou přes Sv. Kateřinu. Další změna čeká obyvatel okolí Letovic, kde se výchozí a cílové zastávky autobusů u nádraží přesunují k 1. 7. do nového terminálu. Naplánováno je i více dalších změn. V železniční dopravě nezapomeňte, že na linkách S2 a S3 přestávají o prázdninách jezdit posilové vlaky vytvářející čtvrthodinové intervaly. Se začátkem prázdnin se na železnici žádné větší výluky neplánují, ke změnám dojde až od 16. 7. a podrobnosti ještě přineseme. Více výluk a informací najdete v příloze.

To by nebylo léto, aby se nekonala řada kulturních akcí, které stojí za vidění a integrovaná doprava na to samozřejmě reaguje. Například do Slavkova, kde se minulou sobotu konal Veteránfest, byl vypraven zvláštní vlak a ve Slavkově na něj navazovaly bezplatné historické autobusy na náměstí.

Byl také zahájen provoz linky 105 AQUABUS, která bude nově po celé léto každý den spojovat Brno s Pohořelicemi a AQUALANDEM Moravia v Pasohlávkách. Do tohoto najvětšího aquaparku na Moravě tak dojedete pohodlně, levně a expres klimatizovanými autobusy prakticky každé dvě hodiny a zpět pojede poslední spoj až po zavírací době v 21:18! Stačí se podívat na jízdní řád linky 105 jezdící v trase Brno – Mikulov.

Podrobnosti o výlukách a akcích najdete v Integrovaných novinkách  na odkazu: Infomail IDS JMK 22/2018. Pro přihlášení nebo odhlášení stačí zadat příslušný email do pravého horního rohu na našem webu www.idsjmk.cz .