Kruhový trénink, tanec vsedě nebo masážní chodník čeká letos na účastníky Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS). Akce se mohou zúčastnit jak lidé s tímto onemocněním, tak široká veřejnost. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí akce Dominika Cardová.

 Dvanáctý ročník Maratonu, startuje v sobotu 25. března v lázeňském a relaxačním centru Lázně Rašínova v Brně. Maraton je určen pro pacienty s RS i pro zdravé lidi. Přijít si zacvičit může každý bez ohledu na věk nebo kondici.

Tréninky budou podvedením odborných lektorů, lékařů a fyzioterapetů

„Letošní MaRS startuje v deset hodin a potrvá do večera. Zájemci si vyzkouší různé druhy sportů podle toho, na co se budou zrovna cítit. Například tanec vsedě je vhodný i pro pacienty s velkými pohybovými obtížemi. Kdo bude chtít, tak si může i zaplavat,“ uvedla Vlasta Blatná z organizace ROSKA Brno, která celou akci spolu s Nadačním fondem IMPULS pořádá.

Novinkou bude masážní chodník s různým typem povrchů

 Výtěžek z dobrovolného vstupného použijí organizátoři na nákup rehabilitačních pomůcek pro pacienty. Roztroušená skleróza je chronické zánětlivé onemocnění, které postihuje nervový systém, a ovlivňuje tak všechny složky pacientova života.

Nejvíce zasažený bývá často právě pohybový aparát

 „Pro pacienty je přitom zcela zásadní, aby se hýbali. Účastníci navíc mohou přijít i se svými rodinnými příslušníky a přáteli a prožít spolu příjemný den. Psychická pohoda je totiž v boji s touto nemocí velmi podstatná,“ uzavřela Kateřina Bémová z Nadačního fondu IMPULS.