"Lidé zde najdou různé potřeby pro děti či zábavní programy.Ženy si zde mohou kupovat věci pro krásu a zdraví a také si vyzkoušet líčení či úpravu účesu," řekla mluvčí veletrhů Markéta Kamenická.

Na veletrhu Prodítě se obvykle prezentují prodejci kočárků a autosedaček s modely, které se letos objeví na trhu. Dále se zde představí výrobci a prodejci například nosítek, plen, koupacích vaniček, postýlek, ale i hraček. "Rodiče se mohou také poradit s odborníky, co je pro děti vhodné a bezpečné, což se týká především autosedaček," uvedla Kamenická.

Mezi novinky patří například nová generace látkových plen, které poslouží stejně jako jednorázové, či zdravotnická pomůcka Aniball, která usnadňuje porod a poporodní zotavení. "Lidé si mohou vyzkoušet také šumicí medvídky MyHummy, které vydávají zvuky podobné těm, které děti slýchaly v mámině bříšku, a usnadňují jim usínání," dodala Kamenická.

Na výstavě Svět ženy se představí výrobci kosmetiky, ekologických čistících a dezinfekčních prostředků, výrobci zdravé výživy či dodavatelé krabičkové stravy. Na pódiu návštěvníci uvidí také doprovodný program, který se bude zabývat tématy, jako je poporodní cvičení, léčba poruch příjmu potravy, výchova dětí k čištění zubů či jak správně a vhodně změnit stravu ke zdravějšímu životnímu stylu. Bude zde také bezplatná poradna pro nastávající maminky. Akce se uskuteční v pavilonech B a C a v předprodeji lze koupit vstupenku za 140 korun. Začátek je vždy v 9:00.