V neděli se pak také vrátí dělníci do okolí autobusového nádraží Zvonařka.

V Lesnické ulici je nutná oprava kanalizace, vodovodu, tramvajové trati, silnic i chodníků. Na pracích se podílejí Brněnské vodárny a kanalizace a Dopravní podnik města Brna. Očekávané celkové náklady přesahují 189 milionů korun. Dělníci zrekonstruují téměř 682 metrů kanalizace, 551 metrů vodovodů a tramvajovou trať v délce 582 metrů. Zastávky Tomanova a Zemědělská budou nově bezbariérové a vybavené elektronickými panely.

Změní se také lipová alej. Desítky let staré lípy jsou totiž ve špatném zdravotním stavu. Nahradí je habry, javory a popínavé rostliny. V ulici budou také záhony s trvalkami.

Řidiči musí v době oprav ulici objíždět obousměrně Jugoslávskou ulicí. Místní se ale ke svým domům dostanou. "Jako u všech obdobných akcí bude vjezd obyvatel k domovům umožněn na základě výjimky, kterou si musejí vyřídit u zhotovitele stavby," uvedla Anna Dudková z brněnského magistrátu.

Ulicí nebudou jezdit tramvaje ani jiné spoje městské hromadné dopravy, což ovlivní linky 9 a 11. "Linka 9 bude ze zastávky Jugoslávská odkloněna do smyčky Štefánikova čtvrť. Linka 11 tuto oblast nebude obsluhovat a zastávka Čertova rokle bude bez obsluhy. Cestující musí využít blízké Halasovo náměstí. Náhradní dopravu z východní části sídliště Lesná přes Černá Pole zajistí linka 46, ze západní části sídliště linka x9," řekla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková. Změní se také polohy některých zastávek.

Tentýž den začne také výluka tramvaje číslo 1 v Žabovřeské ulici. Výluka je nutnou součástí stavby velkého městského okruhu. Dělníci tam budou razit tunel, do kterého se tramvajová trať přesune, aby vznikl prostor pro širší silnici.

Změny se dotknou linek 1, 3, 10, 11, 44 a 84. "Linka 1 bude v provozu pouze v úseku Řečkovice-Pisárky. Dopravu z centra do Bystrce zajistí posílená tramvajová linka 3 a nově také linka 10. Spojení zastávek Bráfova a Stránského s přestupním uzlem Vozovna Komín kyvadlově zajistí linka 11. Náhradní dopravu mezi Vozovnou Komín a Mendlovým náměstí zajistí autobusové linky 44 a 84, které dle potřeby dispečeři posílí," uvedla Tomaštíková. I tady se poloha některých zastávek změní.

V neděli se vrátí dělníci do okolí Zvonařky. Do 21. ledna tam bude provoz omezený pouze na jeden pruh v každém směru. Těsně před křižovatkou Zvonařky a Dornychu pojedou auta ve směru na Hladíkovu protisměrným jízdním pruhem. Následovat bude druhá etapa s odlišným uspořádáním. Omezení v této ulici bude na některých úsecích trvat přibližně do května. Omezení souvisí s pokračováním prací na dokončení projektu Tramvaj Plotní. Práce tam ustaly kvůli odlehčení dopravy v situaci, kdy byl obtížný průjezd i přes Dornych a další části stavby.