Ohnivé peklo v Ivančicích, skladovací hala lehla popelem

Požár si vyžádal vyhlášení třetího stupně požárního poplachu.

  • Foto

    redakce (MOŠ)

Doslova ohnivé peklo krotilo v noci ze soboty na neděli přes sto dobrovolných a profesionálních hasičů.  Zasahovali u požáru skladovací haly v Ivančicích, předběžnou škodu vyčíslil vyšetřovatel na čtyři miliony korun a zásah podle mluvčího hasičů Filipa Venclovského stále pokračuje i dnes.

„Informaci o požáru skladovací haly v Ivančicích na Brněnsku jsme na tísňové lince přijali krátce po půlnoci. První jednotka na místě průzkumem zjistila, že hala o rozměrech cca 100 x 50 metrů je již celá v plamenech a požár ohrožuje okolo stojící objekty a blízko zaparkované autobusy,“ uvedl Venclovský.

Velitel zásahu si vyžádal vyhlášení druhého a posléze i třetího stupně požárního poplachu.  Jednotky proti plamenům nasadily celkem devět vodních proudů a požár hasily i za využití výškové techniky. Hasební vodu na místo zásahu dovážely cisterny kyvadlově z celkem tří čerpacích stanovišť v Ivančicích.

„Ovzduší v blízkosti požáru monitorovala mobilní chemická laboratoř, která však nezjistila nebezpečné koncentrace škodlivých látek. K rozebírání zřícených konstrukcí míří na místo zásahu speciální technika Záchranného útvaru HZS ČR z Hlučína,“ popsal Venclovský.

Příčina vzniku požáru zůstává v šetření. Škodu vyšetřovatel předběžně odhadl na čtyři miliony korun. Hasebním zásahem se jednotkám podařilo uchránit zaparkované autobusy a okolní objekty.