Brno, druhé největší město České republiky, a Jihomoravský kraj ve spolupráci s Českým olympijským výborem přeměnili pavilon brněnského výstaviště po dobu 17 dní na místo, kde se u příležitosti olympiády v Pchjongčchangu 2018 budou setkávat sportovní nadšenci, aby fandili českým sportovcům v dějišti her a sami si aktivně zasportovali.

Celá akce potrvá stejně jako olympijské hry v Pchjongčchangu do 25. února. Každodenní program začne vždy v 9 hodin.Lidé si mohou v rámci festivalu vyzkoušet na nejrůznějších sportovištích více než třicet sportů. V unikátním areálu brněnského výstaviště, v pavilonu s kruhovým půdorysem nebude chybět ledová plocha, curlingová dráha a další sportoviště, která nebudou závislá na počasí a mohou se využívat po celou dobu konání parku. Ostatní sporty obklopí bezprostřední okolí hlavního areálu.Vstupné na Olympijský festival je 50 Kč, děti do 150 cm a senioři mají vstup zdarma. Otevřeno bude od neděle do čtvrtka 9:00-19:00 a pro pátek a sobotu bude platit prodloužená provozní doba, tedy 9:00-21:00

Sportovní nadšenci si mohou v rámci Olympijského festivalu Brno 2018 vyzkoušet množství tradičních i netradičních sportů, ať už zimních či letních. Příznivci adrenalinu jistě ocení skoky na lyžích z mobilního můstku, vyrazí do snowparku, kde bude probíhat snowboarding či freestyle lyžování, nebo si zkusí start na skeletonu, saních nebo v čtyřbobu. Součástí brněnské parku bude i autokros, billiard, zimní plavání či méně známý kryathlon – zimní varianta triatlonu. V areálu se představí také paralympijské disciplíny, jako jsou sledge hokej, běh na lyžích poslepu nebo krasobruslení handicapovaných. V parku si však mohou zasportovat i příznivci letních sportů – konkrétně půjde o florbal, hokejbal, korfbal, pozemní hokej a ropeskipping. V Brně se kromě jiného připravuje i autogramiáda bývalých hráčů Komety Brno.

Více o programu sportovišť naleznete v oficiální brožuře Olympijského festivalu 2018 a na webovém portálu www.olympijskyfestival.cz

Olympijský festival Brno 2018 ožije nejen sportem a sportovními exhibicemi, ale i hudebním programem. Součástí parku bude také fanzóna s LED obrazovkami, na kterých mohou sportovní nadšenci sledovat přímé přenosy z olympiády a fandit českým olympionikům v Pchjongčchangu. Aktuálně můžeme zmínit tyto termíny a program:

– 9. 2. Slavnostní zahájení – uskuteční se v 11.00 hod v Pavilonu Z.

– 11. 2. Raškův den – celodenní program se bude nést ve znamení 50. výročí zisku zlaté medaile skokana na lyžích Jiřího Rašky v Grenoble 1968. Bude vypraven speciální vlak z Prahy do Brna, přímo na Výstaviště.

– 10. – 11. a 17. – 18. 2. Krasobruslení hvězd v Brně  – jedná se cca o 30 minutové bloky, které si můžete rezervovat na 30 minut. Naučíte se bruslit a na závěr si zabruslíte s některou z krasobruslařských celebrit.

– 21. 2. Brno Paralympijské dny – připraveny jsou sporty pro handicapované.

– 17.- 18. 2. Raškohrátky v Brně a v Ostravě.