Řidiče tak čeká omezení v blízkosti křižovatky s Veslařskou. Uzavře se pravý jízdní pruh ve směru na Bystrc. Pro jízdu rovně i pro odbočení na Jundrov bude sloužit levý (standardně odbočovací) pruh. Ve směru z Bystrce práce dopravu nijak neovlivní.

S výlukou musejí počítat cestující městskou hromadnou dopravou. Tramvajová linka 1 pojede v úseku Nové sady – Vozovna Komín obousměrným odklonem ulicemi Husovou, Veveří, Minskou a Horovou. Z provozních důvodů budou spoje linky 3, které jsou běžně ukončeny v zastávce Vozovna Komín, ukončeny už v zastávce Rosického náměstí. V provozu bude náhradní autobusová doprava.

Dopravní podnik kcůli tomu hlásí změny. Z důvodu zrušení jednokolejného úseku a údržby tramvajové tratě bude o víkendu 12. – 13. prosince 2020 omezen provoz tramvají mezi Pisárkami a Komínem. V sobotu 12. prosince 2020 od zahájení provozu do 14:00 nebude možná jízda tramvají v úseku Pisárky – Vozovna Komín.  Tramvajová linka 1 pojede v úseku Nové sady – Vozovna Komín obousměrným odklonem ulicemi Husovou, Veveří, Minskou a Horovou. • Vynechá tak všechny zastávky v úseku Hybešova – Stránského. Na odklonové trase obslouží všechny nácestné zastávky. Náhradní dopravu zajistí tramvajová linka P1 a autobusová linka x1: