Řečkovický panelový dům zažil včera před jedenáctou hodinou v noci menší pozdvižení. Sousedé v jednom z vyšších pater si navzájem dávali vědět, že po chodbě se plazí had. Nakonec se z hada vyklubala neškodná užovka červená. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

„Na operačním středisku městské policie obsadili obyvatelé domů dvě telefonní linky současně. Dispečeři se proto ještě rychle ubezpečili, že mají volající na mysli stejného hada, a začali jednat,“ popsal Ghanem.

Pokročilá hodina předurčila, že strážníci museli nočním hovorem probudit spolupracujícího specialistu

Náladu mu tím však nezkazili a hned ochotně přislíbil, že ho hlídka může vyzvednout. Uživatelé bytů mezitím plaza podle pokynů operačního střediska z bezpečné vzdálenosti sledovali. Herpetolog dojel v doprovodu hlídky do Řečkovic, kde u vchodu strážníci kontaktovali svědka.

„Zopakoval jim, že had je oranžovo-černě pruhovaný a měří asi jen půl metru. Po výstupu z výtahu k nim další obyvatel domu přispěchal s informací, že se zvíře ukrylo mezi botami. Tenké a krátké tělo bylo v botníku dobře maskované a specialista po nalezení hada trefně zhodnotil, že je jako „hodná nejedovatá tkanička,“ doplnil Ghanem, s tím, že loňské mládě užovky červené si herpetolog převzal do své péče, protože se v domě nepodařilo zjistit, komu patří.