Podle plánu ministerstva zdravotnictví na uvolňování protiepidemických opatření by výstava mohla otevřít v případě, že v celém kraji bude týdenní výskyt nových nákaz koronavirem nižší než 100 na 100.000 obyvatel. Ke středě byla tzv. incidence za sedm dní 156 nakažených na 100.000 obyvatel, pořadatelé ale věří, že za více než týden toto číslo poklesne pod požadovanou hranici. Při jejím dosažení mohou otevřít galerie, muzea a památky bez skupinových prohlídek.

Výstava sleduje cyklus lidského života od početí přes narození, růst, dospělost a stáří až ke smrti. Exponáty ukazují kůži, svalstvo, kostru, nervový systém, oběhovou a dýchací soustavu i všechny orgány lidského těla. Výstava podle organizátorů klade důraz na zdravý životní styl, upozorňuje nejen na rizika způsobená kouřením, ale věnuje se také obezitě, cukrovce a dalším civilizačním chorobám. Zčernalé plíce kuřáka jsou odstrašujícím příkladem, stejně jako tělo s vrstvami podkožního a meziorgánového tuku. Podobné expozice v minulosti vzbudily velký zájem veřejnosti, ale i protesty některých lékařů, církví či ochránců lidských práv.

Pavilon C brněnského výstaviště má šestimetrové stropy a plochu více než 3000 metrů čtverečních. Podle organizátorů tak bude návštěva bezpečná. Kapacitu chtějí omezit tak, aby se netvořily hloučky a návštěvníci kolem sebe měli dostatek prostoru, na což dohlédne pravidelně testovaný personál. Výstava bude každý den dezinfikována a čištěna.