Panika v Břeclavi je zbytečná, děti nikdo neohrožuje

Někteří uživatelé sdílí staré příspěvky, policie o ničem neví.

  • Foto

    pixabay

„V posledních dnech jsme zaznamenali, že někteří uživatelé sociálních sítí jsou znepokojeni informací týkající se lákání dětí do vozidla v našem regionu. Ukázalo se, že se jedná o sdílení staré informace, která není aktuální. Břeclavští policisté v poslední době neevidují žádné oznámení, které by se vztahovalo k ohrožování dětí neznámou osádkou vozidla. Takové informace zbytečně vyvolávají znepokojení veřejnosti,“ uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Ze strany Policie ČR stále platí doporučení, aby si rodiče v klidu s dětmi o možných rizicích popovídali a připomněli jim základní preventivní rady, policie o nich informuje ne jejich webových stránkách:

  • děti by se neměly s nikým cizím pouštět do rozhovoru
  • neměly by od cizích přijímat žádné cukrovinky, hračky, dárky, apod.
  • nikdy by neměly nasedat k cizím lidem do auta
  • od cizích vozidel, která u nich zastaví, by si děti měly udržovat bezpečný odstup a nepřibližovat se k nim

„K této problematice můžeme doplnit, že některé informace šířící se na sociálních sítích jsou zkreslené a mezi mnohými rodiči zbytečně vyvolávají paniku. Chtěli bychom veřejnost ubezpečit, že jakékoliv poznatky vztahující se k obtěžování nezletilých vždy velmi pečlivě prověřujeme a nepodceňujeme. Každý rodič by si měl uvědomit, že pokud jeho dítě zažije nějakou nestandardní událost, je nejvhodnější informovat Polici ČR a nešířit neprověřené informace na sociálních sítích,“ uzavřela Haraštová.