Po chybách v defenzívě v minulém utkání na Žižkově, kde líšeňští borci prohráli 3:1, upravil trenér domácích Milan Valachovič sestavu a na střídačce zůstal Bednář. Byli to však hosté, kdo šel do vedení. Nečekaně rychlý gól Králíčka v 5. minutě Líšeň zaskočil. „Na začátku utkání jsme trochu zamrzli. Proto nás stálo vítězství více sil,“ poznamenal k tomu kouč Valachovič.

Až do vyrovnání v 62. minutě se ofenzíva domácích marně probíjela dobře bránícím blokem soupeře, který místy měl často ve vlastním pokutovém území všechny hráče s výjimkou hrotového útočníka.
Po vyrovnání na 1:1 se Vyšehradu podařilo po rohu, kdy obrana Líšně nedokázala dostat míč do bezpečí, opět strhnout vedení na svou stranu a domácí tak od 68. minuty prohrávali 1:2. A museli znovu dohánět ztrátu. „Odehráli jsme určitě nejlepší zápas, co tým vedu. Byli jsme sice pod tlakem, ale soupeře jsme dlouho drželi na uzdě. Nevzpomínám si, že by vůbec nějakou velkou šanci v utkání měl,“ uvedl trenér Vyšehradu Michal Zach.

Výsledek se podařilo obrátit Málkovi, který během pěti minut proměnil dva pokutové kopy. Při druhém sice Babka vystihl směr, ale míč měl dostatečnou razanci na to, aby skončil v síti. První penaltu rozhodčí Petřík nařídil po sražení sražení Paška Černým, druhou po souboji Silného s Dočekalem, který skončil po dotyku kopačky krvavým šrámem brněnského útočníka na hlavě.

Konečný výsledek 4:2 pak pečetil v nastavení Rolinek po sólu na brankáře hostů Laňku. „Výhra byla zasloužená, neboť jsme soupeře od desáté minuty jasně přehrávali. Jenže v pokutovém území nám chyběl důraz. Cením si snahy hráčů vybojovat tři body. Pomohly sice penalty, ale obě byly tisíciprocentní. Paška posadili soupeři na zem, Silného jsem musel po odpískání střídat s krvavým zraněním obličeje. Závěr svědčí o síle našeho mužstva,“ zhodnotil utkání trenér domácích Milan Valachovič. Jeho svěřenci zůstávají v druholigové tabulce třetí.

Ačkoliv hosté dali v utkání více branek než v předchozích osmi kolech dohromady, neudrželi slibný vývoj a jsou tak nadále poslední bez vítězství. „O obratu skóre rozhodly pokutové kopy. Mám dojem, že před druhým nařízeným měl domácí hráč hlavu dost nízko, proto došlo ke střetu s kopačkou Dočekala,“ doplnil kouč hostů Michal Zach.