Pátrání po zmizelém chlapci je zatím bezvýsledné. Policisté dnes monitorují řeku Svratku podvodní technikou

  • Foto

    redakce (MOŠ)

Je to už týden, co ohlásili rodiče patnáctiletého Tomáše Pospíšila na policii, že svého syna pohřešují. Od tohoto okamžiku se rozběhly rozsáhlé pátrací akce, které jsou zatím bezvýsledné. V terénu, především v oblasti Jundrova a Komína, operuje stále několik hlídek, další policisté zjišťují informace, které následně prověřují.

„Už od soboty jsme se zaměřili především na řeku Svratku. Na jejích březích a hladině operovali potápěči, kteří opět využívali podvodní monitorovací techniku. Kriminalisté pak ověřovali i od občanů získané informace. Pátrání zatím nemá výsledek,“ popsal už dříve policejní mluvčí Bohumil Malášek.

V pondělí pokračovali policisté v pátrání v oblasti Jundrova. Opětovně v terénu prověřovali místa možného pohybu chlapce. Na hladině Svratky znovu pracovali potápěči. Do hledání byl zapojen i speciálně cvičený pes.

Pátrací akce se nezastavily ani dnes. K pátrání po pohřešovaném se opět připojili i brněnští hasiči, kteří dnes ráno snížili hladinu Svratky, aby dobrovolníci mohli ještě jednou prohledat oblast řeky. „Podvodní technikou monitorujeme řeku Svratku, policisté prověřují i informace získané od občanů,“ popsal Malášek. Jejich snaha je bohužel stále bez výsledků.

V pátrání je zapojena i rodina chlapce, která v úterý večer prosila veřejnost o pomoc. Dnes dopoledne Tomášův otec žádal lidi, aby se nesnažili případ vyšetřovat, toto přenechali policii a soustředili se jen na pátrání."Nepřejeme si nic jiného než najít Toma, ale již se vytrácí zdravý rozum a racionální chování. Není možné ignorovat zákony. Od toho je tu Policie. PROSÍME, zanechte těchto aktivit a nesnažte se vést vlastní vyšetřování. Tyto aktivity zaměstnávají policii a nezbývá čas na pátrání po Tomovi. Respektujte to prosím," napsal chlapcův otec skrze facebook Tomášova bratra.

Mladík je asi 170 cm vysoký hubené postavy, má hnědé oči a tmavé krátce střižené vlasy.

Fotogalerie: