To co se delší dobu plánovalo, se stává skutečností. Tolik potřebná pečovatelská služba bude zajištěna i o víkendech a svátcích, navíc se prodlouží provozní doba.

Městská část Brno-střed už teď hledá tři nové pracovníky, aby následně mohla službu nabízet. „Seniorům a potřebným chceme umožnit kvalitní trávení času mezi blízkými a v prostředí, na které jsou zvyklí. Proto jsme v naší městské části rozšířili terénní pečovatelské služby až do osmé hodiny večerní,“ uvedla radní městské části Brno-střed Marie Jílková.

Ta dále dodala, že nyní službu zajišťuje kolem 25 lidí. Kromě této městské části opatření přijala i další střediska pečovatelských služeb, kterých je v Brně šest.  Doposud byla praxe taková, že lidé, kteří jsou na péči závislí, končili v domovech mimo okruh nejbližších a navíc pro ně v cizím prostředí.

 "Jsem rád, že se podařilo pokrýt Brno celotýdenní terénní pečovatelskou službou. Byl to jeden z našich hlavních volebních slibů. Tato služba zajišťuje pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při hygieně nebo chodu domácnosti," uzavřel náměstek primátorky Petr Hladík.