Domov s úsměvem ve Slavkově u Brna na Vyškovsku se ve čtvrtek stal součástí domovů Alzheimer Home ze skupiny Penta Hospitals. Zařízení poskytující péči lidem s onemocněním ledvin převzala od koncernu B. Braun. Obě strany uvedly, že výši transakce nebudou komentovat. Personál i zdravotní péče zůstávají, sdělila v tiskové zprávě mluvčí společnosti B. Braun Lucie Kocourková.

Mají tam dialýzu a odborné ambulance

Součástí zařízení je dialyzační středisko, odborné ambulance, ultrazvukové pracoviště, radiodiagnostické pracoviště a rehabilitační centrum. Domov nabízí své služby i dalším klientům, kteří potřebují vzhledem ke svému zdravotnímu stavu zvláštní režim. Ve 26 pokojích má 40 lůžek, přičemž 16 lůžek je pro osoby se zdravotním postižením a 24 lůžek se zvláštním režimem.

Domov ve Slavkově jim zapadá do koncepce

„Naším cílem je poskytovat klientům kvalitní odbornou péči a komplexní služby nejen v sociální oblasti, ale i v segmentu zdravotnických služeb. Ideálně pod jednou střechou. A v tomto ohledu domov ve Slavkově u Brna zapadá do naší dlouhodobé koncepce,“ řekla generální ředitelka skupiny Penta Hospitals Barbora Vaculíková.

Alzheimer Home zachovává stejný rozsah služeb i personálu

„Unikátnost kombinace sociální péče a zdravotnických specializací významně přispívají k vysoké kvalitě péče o rezidenty. Pro stávající klienty nedojde k žádné výrazné změně, což je pro jejich léčbu i psychickou pohodu zásadní,“ uvedl člen vedení společnosti B. Braun Martin Kuncek. Dialyzační středisko, odborné ambulance i další zdravotnické služby zůstávají v neměnné podobě. Poskytovatelem zdravotní péče je i nadále B. Braun.

Nový vlastník patří do skupiny Penta

Penta Hospitals CZ je součástí holdingu Penta Hospitals International, vlastněného investiční skupinou Penta. V Česku provozuje několik nemocnic, ambulantní zdravotnická zařízení a síť specializovaných center péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou i polikliniky. B. Braun je německá zdravotnická společnost se sídlem v Melsungenu, pobočky má v 64 zemích. V Česku a na Slovensku působí od roku 1993 a zaměstnává více než 900 lidí.