Pirátskou stranu povede v Brně do voleb Koláčný. Žít Brno zřejmě nebude samostatně kandidovat

Pirátskou stranu povede V Brně do podzimních komunálních voleb jako lídr místní předseda strany a radní Brna Tomáš Koláčný. 

  • Foto

    ilu, Žít Brno

Členové strany ho v pátek zvolili lídrem. Další pořadí bude členská základna volit v dalších dnech. Koláčný je uvolněný člen Rady města Brna pro oblast otevřenosti města a participaci obyvatel, předseda klubu zastupitelů za Žít Brno a Pirátů a předseda brněnského sdružení strany.  Jako lídr začne připravovat program strany do voleb. "Budu dál pokračovat ve své práci na magistrátu, nic moc zásadního se pro mne nyní nemění," uvedl Koláčný.

O dalších pozicích na kandidátce podle něj rozhodnou členové strany v tajném hlasování v dalších dnech. Kandidátka Pirátů je otevřená, může se do ní hlásit i veřejnost nebo zástupci jiných politických subjektů.

O některé z čelných míst má podle dřívějších informací zájem primátorův náměstek Matěj Hollan (Žít Brno), o post lídra měla usilovat také zastupitelka Hana Kašpaříková (za Žít Brno). Hnutí Žít Brno zřejmě vlastní kandidátku ve volbách mít nebude. Koláčný dnes ale uvedl, že teď není na stole žádná koaliční spolupráce s Žít Brno. O případných pozicích zástupců jiných politických hnutí na kandidátce Pirátů rozhodne právě členská základna v hlasování.

Žít Brno s podporou Pirátů získalo před čtyřmi lety sedm zastupitelských mandátů na magistrátu. Mezi nimi byli lidé z okolí Žít Brno, ale i Piráti. Uskupení vstoupilo do koalice s ANO, KDU-ČSL a Stranou zelených, jež se později rozpadla a dala dohromady s rozšířením o TOP 09.