Na návštěvníky dnes čeká zábavný program – od 10:00 vodní atrakce a ukázky sportovních aktivit, od 18:00 noční plavání s promítáním filmu na velkoplošné obrazovce. Vstup je zdarma, informovala na svém webu městská společnost Starez Sport.

Návštěvníci si také mohou odpočinout v nedávno opraveném relaxačním bazénku. Součástí nerezové vany bazénku jsou lavice s proudovými a masážními tryskami, ideální k relaxaci po náročném plavání.

Městský plavecký stadion je památkově chráněná stavba, vznikl podle návrhu Otakara Opletala. Unikátní ocelovou konstrukci střechy projektoval architekt Ferdinand Lederer. Konstrukce váží 350 tun. Ve své době šlo o náročný počin, stavba podle památkového katalogu Národního památkového ústavu trvala skoro 10 let.

Slavnostního otevření se krytá hala za Lužánkami dočkala 9. prosince 1978. Od roku 2010 je vlastníkem areálu město Brno, které postupně obnovilo šatny, sprchy i toalety, nový vzhled dostaly v roce 2012 pokladny se systémem turniketů a čipových karet, okna jsou opravená a zateplená.

V plánu je nová wellness zóna, její součástí bude finská sauna, parní sauna, biosauna, vířivka i ochlazovací bazének. Radní v říjnu vybrali stavební firmu a schválili navýšení nákladů z 19 na 32 milionů korun.

"Zvýšení ceny ovlivnilo zahrnutí rekonstrukce terasy u ulice Sportovní do této zakázky. V současné době je terasa velmi nevzhledná a jde o pohledovou stranu celého stadionu," uvedl nedávno náměstek primátora Petr Hladík (KDU-ČSL).