fbpx
30. 05. 2023 Svátek má Ferdinand

Plotem uvězněného srnce se podařilo zachránit. Strážníci ho vysvobodili heverem

Foto:

ilustrační - Pixabay

Na svou zvědavost málem životem doplatil srnec, který se pohyboval v oploceném pozemku kousek od Stránské skály. Když se totiž snažil vrátit do volného prostranství, zachytil se celým svým tělem mezi příčky plotu. Všímavost kolemjdoucího mu zachránila život.

Ačkoliv se o první pomoc snažil nálezce zvířete, silné příčky plotu mu to znemožňovaly. Na pomoc přivolal brněnské strážníky.

„Silnou konstrukci plotu nebylo možné roztáhnout rukama, ale strážníci si přímo na místě poradili díky důvtipu a improvizaci. Ze služebního vozidla vytáhli hever a s jeho využitím oddalovali příčky tak dlouho, až srnce vysvobodili,“ popsal mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Hlídka si byla jistá tím, že je zvíře v takovém stavu, aby se o sebe v přírodě dokázalo bez obtíží postarat. Jeden ze strážníků se totiž ve volném čase věnuje myslivosti.

„Situace, kdy srnky takto uváznou v plotu, bohužel nejsou úplně výjimečné. Jejich instinkty jim totiž napovídají, že kam se vejdou hlavou, tam obvykle proskočí celým tělem. V případě překážek, které zvěři vytváří člověk, to však bohužel nemusí vždy platit,“ uzavřel Ghanem.

Líbí se mi

1
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT