Na přelomu roků 2020 a 2021 se Kometa Brno zatím hokejově probudila. Alespoň výsledky a hlavně některé výkony tomu nasvědčují. Po předsilvestrovské hubené výhře ve Vítkovicích pak zvládli brněnští hokejisté i tři zápasy v novém roce: doma porazili Karlovy Vary a venku pak dvakrát Zlín. Zvláště s Karlovými Vary a v prvním duelu se Zlínem konečně podpořila obrana Komety výborný výkon skvěle se rozchytavšího Karla Vejmelky. Ten držel čisté konto 215 minut, než jej ve Zlíně z nechytatelné dorážky překonal Šlahař. Právě zlepšená hra a vyšší důraz před oběma brankami – to je jeden z parametrů, který můžeme vidět za zlapšenými výsledky Komety. Věřme, že je to setrvalý jev a že podobnou hrou se jak obrany, tak kompletní pětky budou prezentovat i nadále.

Kometa se po čtyřech výhrách v řadě dostala na osmé místo tabulky, ovšem stále to není pozice, na které jsme byli zvyklí v posledních letech brněnský tým vídat. To potvrzuje i posila Komety v této sezóně, Jakub Klepiš: "Co se týče zázemí, hráčského kádru, rozhodně nepatříme na osmé místo tabulky a věřím, že půjdeme nahoru. Teď se nám bohužel zranil Peter Schneider, nějakou dobu chyběl Peter Mueller, který se momentálně dostal do skvělé formy. Bylo to jedno s druhým, proč se nedařilo. Tak snad se to už otočilo."

Zda se zlepšená hra hokejistů Komety prosadí i v duelech s mužstvy z nejvyšších pater tabulky se budeme moci přesvědčit už v nejbližších dnech. Důležité však bude formu stabilizovat a pokud možno bodovat v každém zápase. Těch jenom v lednu čeká Kometu ještě 10.

"Začátek ideální nebyl, teď jsme párkrát vyhráli a je potřeba tu formu udržet," potvrzuje Klepiš. "Je nutné tomu nastolit nějaký řád, neprohrávat dva tři zápasy v řadě, naopak se pokusit v každém utkání bodovat."

Teď čekají Kometu dva domácí duely. V neděli vpodvečer nastoupí Brno proti Plzni, v úterý pak zavítá na led DRFG Arény momentální lídr neúplné tabulky, Sparta. Tyto vždy dramatické a vypjaté souboje ukáží, jak na tom Kometa opravdu je.

 "Bude to dobrá prověrka. Nechci snižovat kvalitu Zlína, ale Sparta a Plzeň jsou o stupínek výš. Ukáže se, jak na tom jsme. Hlavně navázat na výkony z posledních zápasů a získat body,"Těší se naa oba duely Klepiš.

Zda se to Kometě podaří, o tom se můžete přesvědčit už zítra v 17 hodin, kdy začínádomácí duel s Plzní, nebo pak v úterý v 18 hodin, kdy brňané také na svém ledě hostí pražskou Spartu.