Na začátku října pustili silničáři na nově vznikající obchvat kolem Čebína automobilový provoz. Práce jsou v těchto místech v další fázi a doprava z intravilánu obce je převedena na novou silnici. Do konce roku tu ale řidiči musí počítat s omezením. Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje o tom informovala na svých webových stránkách.

Pro kraj jde o největší investici do nové silnice v historii

„Pořád se bavíme o probíhající stavbě, a proto jsou zde stále omezení, nyní v podobě semaforů. Na jednom konci od Kuřimi dobudováváme okružní křižovatku, kde práce potrvají nejdéle do 15.10.2023. Na straně od Hradčan je situace složitější. Je zde více komunikací, které je třeba dopojit a práce zde potrvají maximálně do poloviny listopadu tohoto roku,“ popsal ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Stávající omezení se budou v průběhu stavebních prací měnit, s ohledem na probíhající harmonogram práce

„Ve hře byla i jiná varianta, a to, že silnici zavřeme úplně, nakonec jsme se rozhodli, že automobilový provoz v místě zachováme, ale s omezením,“ uzavřel Hanák s tím, že případná objízdná trasa by byla značně neekonomická. Navíc přilehlé komunikace kapacitně nevyhovují a nejvíce by trpěla nedaleká Lipůvka, která je již nyní přetížená automobilovou dopravou.