Čtrnáct školáků z brněnských Židenic museli dnes dopoledne ošetřit záchranáři. Žádné z dětí nebylo naštěstí ve vážném stavu, nicméně devět jich skončilo v Dětské nemocnici. Nebezpečný hmyz zlikvidovali hasiči, sdělila zpravodajskému portálu BRŇAN mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Na místo jela i velkokapacitní sanitka

„Dnes dopoledne vyslalo naše operační středisko do brněnských Židenic sedm prostředků na základě informace, že došlo k pobodání sršni většího množství dětí školního věku. Na místo vyrazily dva lékařské vozy, tři záchranářské posádky, velkokapacitní sanitka a inspektor provozu,“ upřesnila mluvčí záchranky.

Devět dětí odvezli do nemocnice

Z pohledu záchranářů se jednalo o mimořádnou událost. „Ošetřili jsme celkem 14 malých pacientů, z toho devět z nich jsme po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportovali do Dětské nemocnice v Brně.

Sršní hnízdo zlikvidovali hasiči

Děti, z nichž žádné naštěstí nebylo ve vážném stavu, byly z pochopitelných důvodů vystrašené. „Zdravotníci se tak museli vypořádat i s akutní stresovou reakcí pacientů. Také z tohoto pohledu šlo o náročný a mimořádný zákrok. Kolegové hasiči se pak postarali o likvidaci hnízda sršňů,“ dodala Michaela Bothová. Na místě zasahovaly i tři hlídky strážníků, které požádali o pomoc právě hasiči. „Strážníci uzavřeli cestu přes lesopark Akátky, aby nedošlo k dalšímu útoku roje na chodce,“ dodal mluvčí městské policie Jakub Ghanem.